MIELENKO to malownicza nadmorska wieś bezpośrednio sąsiadująca z Mielnem, jednak jej sielski charakter znacznie odróżnia ją od pobliskiego kurortu.

Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla osób szukających cichej, lecz atrakcyjnej miejscowości nadmorskiej.

Już około 2500 lat p.n.e. w młodszej epoce kamienia znajdowała się tu osada ludzka. Odnaleziono tu także cmentarzysko datowane na ok. 1700 lat p.n.e. Interesujący się historią turyści mogą także podziwiać chałupy i budynki gospodarcze o konstrukcji szachulcowej, pochodzące głównie z XIX wieku.

Uwagę turystów z pewnością zwrócą walory przyrodnicze. Szeroka, drobnoziarnista plaża, malownicze widoki, piękna aleja lip prowadząca do Mielna oraz niemal niespotykane w Polsce drzewa leszczyny tureckiej przy drodze do Chłopów i Sarbinowa dopełniają piękna tutejszego klimatu. Drzewa te mają ponad sto lat i pokryte są rzadkimi porostami, które żyją tylko w bardzo czystym środowisku.

W porównaniu do innych nadbałtyckich miejscowości Mielenko nie jest jeszcze zatłoczone, to duży atut dla osób, które chciałyby spędzić wakacje w ciszy i spokoju, nie odmawiając sobie jednak możliwości skorzystania z wszelkich nadmorskich atrakcji.

Lokalizacja ośrodka LETNIA PRZYGODA umożliwia różnoraki sposób spędzenia wypoczynku. Jeśli ktoś ceni sobie spokój i ciszę, chce usłyszec szum morskich fal to Mielenko jest właśnie tym miejscem, który spełni wszystkie oczekiwania. Jeśli ktoś ma ochotę na zabawę i rozrywki warto wybrac się spacerem do Mielna – to odległośc ok. 2 km. Można dojśc plażą, lasem lub aleją pośród kilkuset letnich lip.

Ośrodek Letnia Przygoda znajduje się w najbliższym pasie od morza. Z tarasu naszych domków słychac szum morskich fal ! LETNIA PRZYGODA – To najlepszy wybór!

 

Letnia Przygoda